מרכז מסחרי, קריית מלאכי

  • 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

בכניסה לקריית מלאכי נמצא המרכז העירוני-המסחרי הותיק, שמתפרש על כ-60 דונם ורחבה גדולה בחזיתו . במרכז יש מלבד מסחר גם משרדים, ושירותים ציבוריים מגוונים כגון דואר, בנק, ביטוח לאומי, בניין העירייה. המרכז המסחרי הינו בעל תדמית נמוכה וסובל מתחרות גדולה מאזורי המסחר שהתפתחו לאורך הכבישים הארציים והשייכים למועצה אזורית באר טוביה ולמרכזים החדשים באשדוד.

ראש העיר, מנכ"ל העירייה והצוות המקצועי החליטו לחדש ולשפץ את המרכז כמקום שימשוך את התושבים לבוא לקנות ולשהות בו. המשרד שלנו, עירית ודרור אדריכלים, נבחר להכין תכנית להתחדשות המרכז בתהליך משתף עם בעלי הנכסים, תושבים ונציגי הרשות- שאררט. הגענו לקריית מלאכי צוות של 11 איש, באמצע חומו של חודש יולי, למשך 4 ימים מלאים לשאררט מבוקר עד לילה. בזכות תהליך השאררט התגבשה תכנית ראשונית מוסכמת עם כל בעלי העניין והצוות המקצועי של התכנית.

שותפים לתכנית

עיריית קריית מלאכי, בעלי העסקים במרכז המסחרי ותושבי העיר.

עופר לרנר – תכנון עירוני אסטרטגי

יהודה עירוני- יען פרויקטים מסחריים.

אלבר אנדריא – אנדריא הנדסת תנועה.

אדריכל שלומי גנות

אדריכל מישה דנילוב

אדריכליות המשרד- אפרת שמולביץ, לימור פרי, איה אורבך.

אדריכלים ומנחי השאררט – עירית סולסי ודרור גרשון.

תוצרי השאררט

מהערב הראשון שהגיעו למעלה מ 80 איש, עד הערב האחרון, עבדנו בקבוצות עם בעלי העניין במרכז ועם התושבים. כל ערב הוצגה בפניהם העבודה שנעשתה במהלך היום וקיבלנו משובים על כל רעיון, הצעה או תוכנית. במהלך היום הצוות שלנו עבד בתיאום עם עם הצוות המקצועי בעירייה וגם הם נתנו משוב. בזכות המשובים המיידים התוכניות השתנו והתפתחו עד הערב האחרון.

עדיין אין תגובות.

השאר תגובה